Önümüzdeki Hafta Dolar

Kritik Dönemeç

Dolarda sıkıntılı bir haftayı geride bıraktık. Hafta başında 2,96 ları aşan dolar daha da yükselebileceği izlenimiyle bir çoğumuzun satış yapmasını engelledi. Sonrasın da 2,8780 lere kadar bir geri çekilmeyle tedirginliğimiz iyice arttı. Dalgalanmalar sürsede Dolar da genel bir düşüş seyri hakim ve bunun devam edeceği izlenimi var.

Peki gerçekten öyle mi olacak ?

Önümüzde ki hafta kur da bir miktar daha geri çekilmeler yaşanabilir ve bu geri çekilmeler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Önümüzdeki haftanın sonunda seçim haftasına gireceğimizi unutmamalı ve pozisyonların alınması açısından bu haftanın seçim haftasından daha önemi bir hafta olabileceği gözardı edilmemelidir.

Geride bıraktığımız haftada Bist’te ki değer artışının sürdüğü 80.000 ‘i aşan bir endeks izledik, haftanın son iki gününde Bist’te değer kaybı yaşandı ve tahminler bunun devam edeceği yönünde.

Haftanın ilk gününde bizde piyasalar açılmadan önce Çin ‘den gelecek olan önemli veriler bizi hafta başından itibaren etkilemeye başlayacak ve Salı ve Perşembe günleri de ABD ‘den gelecek olan veriler neticesinde hareketli bir hafta bizi bekliyor gibi görünüyor.

Geçtiğimiz haftada Asya, Avrupa Borsalarının ve Bist ‘in yeterince değer kazanmasının ardından değer kaybına geçmeleriyle ve gelecek olan verilerin etkisiyle Dolar kurunda artış beklenebilir.

Riskli bir hafta volatilitenin yüksek olacağı bir hafta belki de sabit kalmanın mantıklı olmadığı kurun dikkatle takip edilerek al-sat pozisyonlarının iyi analiz edilmesi gereken ve düşüş trendinin de gözardı edilmemesi gereken bir hafta …

usdeuro

Not : Bu yorumlar eski olabilir Güncel Yorumlar İçin Tıklayın..

Dolar – Para Çevirici – Dolar Çeviri – Döviz Çevirici

Mobil Dolar Grafiği

Önümüzdeki Hafta Dolar