Operatörlerin Kampanyasız Cepten İnternet Tarifelerine Dikkat

Dikkat Edin Cebinizden Gitmesin

Bilindiği gibi GSM operatörleri bir çok paket ve kampanya yapma konusunda birbirleriyle yarışıyorlar, fakat kampanyasız internet tarifeleri birçok kişinin cebini yakıyor.

Cepten İnternet tarifeleri

Şikayet var gibi sitelerde de görüldüğü gibi son zamanlarda bu konuda şikayetler epeyce artmış durumda
Şöyle ki ;
Abonelerin kampanyalı internet kullanmaya alışmaları, standart cepten internet ücretlendirmesi hakkında çok fazla bilgi sahibi olmamaları yüzünden, kampanyaları sona erdikten sonra kısa süreli kullanımlarının pek bir ücret tutmayacağı düşüncesiyle internete giriyorlar ve hatlarından düşen kullanım bedelini görünce şok oluyorlar.

Çünkü “Cepten Paket Harici Kampanyasız İnternet Kullanım Ücretleri” öyle düşünüldüğü gibi hiç de düşük rakamlar değil.

Operatörler arasında 10 KB Başına Ortalama 10-15 Kuruş arasında değişen bu ücretler ifade edilirken çok düşük gibi görünseler de aslında durum hiç de göründüğü gibi değil.

Çünkü ufak bir hesap yapıldığında;

1 MB’lık Cepten İnternet Kullanımında 10-15 TL gibi afaki bir ücret ortaya çıkıyor ve 1 MB’lık kullanımın İnternet aleminde devede kulak değil tüy bile olmadığını kabul edersek varın gerisini siz düşünün…

Bu konuda dikkatli olmak gerekiyor çünkü daha sonrasında müşteri hizmetlerine yapılan şikayetler tarife böyle denilerek sonuçsuz bırakılıyor ve olan yine abonelere oluyor…

Operatörlerin Kampanyasız Cepten İnternet Tarifelerine Dikkat
Etiketlendi: