Haftalık Analiz

Dolar haftaya Ankara’da yaşanan terör olaylarından dolayı hızlı bir yükselişle başlayarak 2,96 ları gördü, ancak haftalık dalgalanmalar sonunda haftayı 2,8990 dan kapattı.

Peki dolar önümüzdeki hafta ne olacak?

Seçimlerin yaklaşmasıyla dolardaki tedirginlik devamlı artmakta, tek parti hükümetinin olacağını düşünenler kadar artık bir koalisyonun olacağını savunanların da artması nedeniyle 7 Haziranda oluşan döviz artışının 1 Kasım sonrası olması zor görünüyor.

Karışık siyaset gündemi,terör ve Suriye ile ilgili yaşanan sancılı süreçlerin Doları baskılamasına rağmen Fed in 2015 yılında faiz artırmasını artık kimse beklemiyor.

Bu hafta da özellikle ABD den gelecek Çarşamba günkü “Mortgage Başvuruları” ve Perşembe günü açıklanacak “İkinci El Konut Satışları” verilerinin önemli olduğu bu haftada doların yatay olarak seyredeceği görüşü piyasada ve uzmanlarda hakim.

Yabancı girişinin arttığı ve gelen verilerin iyi olması nedeniyle artan BİST 80.000 lerde direnç sağlaması durumunda Dolar 2,8500 ‘i görür. Bist’te satışların devam etmesi durumunda 75500 direncine gelecek olan Bist Endeksi Doları yukarı yönlü etkileyerek 2,94 lere gelmesi beklenebilir.

İyi haftalar bol kazançlar…

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
Bayram MUTLU

Not : Bu yorumlar eski olabilir Güncel Yorumlar İçin Tıklayın..

Dolar – Para Çevirici – Dolar Çeviri – Döviz Çevirici

Mobil Dolar Grafiği

Haftalık Analiz